Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2019.11.14/
Chełm przygotowuje się do akcji

Zapraszamy wolontariuszy.

Sztab Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.11.08/
Dzień Seniora

„Starość, proszę mi wierzyć, jest dobrą i przyjemną rzeczą. To prawda, że schodzi się ze sceny delikatnie przygarbionym, ale dostaje za to wygodne miejsce na przedzie jako widz.” Konfucjusz

Blisko 70 osób uczestniczyło w tegorocznych Obchodach Dnia Seniora organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie.

W tym roku 6 listopada 2019 r. Szkoła Policealna Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc gościła seniorów na spotkaniu integracyjnym z okazji Dnia Seniora. Przybyłych gości przywitała Pani Dorota Betka – Bartosiewicz - Dyrektor MOPR w Chełmie.

W tak radosnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Pani Monika Zaborek-Turewicz – Dyrektor Departament Spraw Obywatelskich, Pan Artur Juszczak - Prezes Spółki Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich, Pani Marzena Szkałuba - Pełnomocnik Dyrektora MOPR ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani Stanisława Jakubczyk - Przewodnicząca Chełmskiej Rady Seniorów, delegacje z Klubów Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie oraz wiele innych zaprzyjaźnionych z tym środowiskiem.

Po słodkim poczęstunku wszyscy seniorzy przenieśli się na parkiet taneczny. W pląsy na parkiecie włączyli się wszyscy goście. Głównym punktem spotkania był przygotowany specjalnie na tą okazję program muzyczny zespołu wokalnego „Babie lato”. Serdeczne dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i dołączenie się do wspólnej zabawy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.11.05/
INFORMACJA

Świadczenie wychowawcze (500+) będzie wypłacane niezwłocznie po przekazaniu środków finansowych od wojewody i po zatwierdzeniu procedur administracyjnych, nie później niż do ostatniego dnia, każdego miesiąca.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.10.28/
Wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

19 października br. uczestnicy zajęć w Świetlicy Środowiskowej udali się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie, gdzie ”na własne oczy” spotkali się z dinozaurami. Podczas wyprawy młodzieży, i tej większej i tej mniejszej, dopisywał bardzo dobry humor. W planie wycieczki było przewidziane wiele atrakcji: zwiedzanie Parku Miniatur, Jura Park, Mini Zoo, Kino 5d, a dzięki wyśmienitej pogodzie w sobotnie popołudnie, udało się zrealizować wszystkie założenia wycieczki.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.10.21/
Koncert z okazji 41 rocznicy wyboru Papieża Polaka

W środę -16 października w Dziennym Domu Senior + w Chełmie odbył się koncert z okazji 41 rocznicy wyboru Papieża Polaka. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali montażu słowno – muzycznego w wykonaniu zespołu „Babie Lato” oraz zjedli kremówki wykonane w ramach zajęć kulinarnych uczestników.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.10.18/
Komunikat

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że podany na stronie internetowej harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych, zasiłków dla opiekuna, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń wychowawczych jest jedynie terminem przewidywanym. Świadczenia będą wypłacane niezwłocznie po przekazaniu środków finansowych przez Wojewodę nie później niż do ostatniego dnia każdego miesiąca.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2019.10.17/
Konferencja pt. „Kierunek dziecko”

W dniu 11 października 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się konferencja pt. „Kierunek dziecko” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. Spotkanie miało na celu zainteresowanie mieszkańców naszego miasta tematyką pieczy zastępczej oraz propagowanie dobrych praktyk w tym zakresie. Nadal bowiem są dzieci, przed którymi warto „otworzyć serce”, dać im miłość i ciepły dom.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Pani Katarzyna Sokołowska poprowadziła panel dyskusyjny, w którym wzięły udział rodziny zastępcze z terenu miasta i powiatu chełmskiego. Była to okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami, przybliżenia uczestnikom konferencji roli i funkcji rodzin zastępczych, jak również opowiedzenia o trudnościach dnia codziennego.
Żadna z uczestniczących rodzin nigdy nie żałowała swojej decyzji a wręcz przeciwnie daje im to satysfakcję i radość dnia codziennego.
W przerwie kawowej można było bezpośrednio porozmawiać z rodzinami, przedstawicielami zaproszonych instytucji oraz skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Centrum Integracji Społecznej w Chełmie.
Podsumowaniem konferencji był występ chóru dzieci z Ukrainy i Białorusi przebywających w rodzinach zastępczych.
Wszystkim rodzinom, które zechciały podzielić się doświadczeniami oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz budowania dobrego wizerunku tych rodzin.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie